środa, 24 listopada 2010

Muzyka dla odważnych

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki jest sens słuchania dźwięków przepełnionych rozpaczą, brakiem nadziei, samotnością, śmiercią i wszystkim, co skrywa się w najmroczniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu. Widać jakiś jest, skoro nie brakuje tych, którzy sięgają po takie melodie i siłą rzeczy tych, którzy je komponują.

Ryan Henry to muzyk znany przede wszystkim z niezwykle cenionego w pewnych kręgach, choć nieistniejącego już, Necare. Po rozpadzie zespołu Amerykanin poświęcił się solowemu projektowi, któremu nadał nazwę Reclusian, i pod którego to szyldem w 2004 r. nagrał jedyny jak dotąd materiał demonstracyjny. Podobnie jak wielu innych muzyków związanych z doom metalem, postanowił, że nie będzie szukał wydawcy, lecz nagrane utwory udostępni sympatykom gatunku. 

Kompletne demo znajdziecie w dziale MP3, których warto posłuchać.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

"...skoro nie brakuje tych, którzy sięgają po takie melodie i siłą rzeczy tych, którzy je komponują"
- no jasne, strasznie dużo tych ludzi: jak ktoś jest adolescentem, któremu w ramach jego niedojrzałości się wydaje, że jest super wyjątkowy, podczas gdy nie jest, gdy ktoś cierpi na zaburzania psychiczne jednobiegunowe lub po prostu jest smętny;P
Fajnie jest się smucić i myśleć, że się jest jedyna taką zagubioną duszyczką na świecie;)